Κυριακή 26 Οκτωβρίου 2014

Καμπανιακός-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 3-2 - Αποκλεισμός, μετά από ανατροπή, για το Κοκκινόχωμα

φωτογραφία: kampaniasports.gr
Παρά το γεγονός ότι βρέθηκε να προηγείται στο σκορ στην λήξη του ημιχρόνου, το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος δεν κατάφερε να περάσει στην 3η φάση του θεσμού του κυπέλλου της Football League 2 καθώς ηττήθηκε με 3-2 εκτός έδρας από τον Καμπανιακό, σε ένα πολύ καλό και ποιοτικό αγώνα. Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 25' ο Υψηλός, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν 2 γκολ με τον Ταχμαζίδη στο 35' και τον Σαουλίδη στο 44' (με εύστοχο χτύπημα πέναλτι). Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και, αφού ισοφάρισαν στο 62' (με εκτέλεση πέναλτι του Υψηλού), πέτυχαν το νικητήριο γκολ στο 78' με τον Γαβανά.